İlter Türkmen Art Studio neler yapar, hangi hizmetleri verir merak edenler için.

Yeniden merhaba bu yazımda stüdyomuzda hangi hizmetleri vereceğimiz konusundan bahsedeceğim.

İlter Türkmen Art Studio'nun fokuslandığı konu, yada birincil iş olarak gördüğüm işi düğün fotoğrafı çekimi olacak. 

DÜĞÜN FOTOĞRAFI ÇEKİMİ

Hedeflediğim ana iş, birincil iş düğün fotoğrafı çekimi olacak. Bunun için farklı mekanlar buldum bile. Mekanın önemi büyük, aklımdan geçen kurguyu yada kurguları uygulamada gerçekeleştirmek için mekan önemli. Seçtiğim mekanda çekilen düğün fotoğrafının verdiği ışık yoğunluğu, düğün fotoğrafındaki derinlik hissi, yardımcı objeler hepsi bir bütün teşkil ediyor. Bununla beraber stüdyoda da farklı kurgularda düğün fotoğrafı çekmeyi planlıyorum. Stüdyodaki çekimler ile birlikte aslında düğün fotoğrafı işi sonsuz kurguya dönüşecek.   Yani hayal edilenlen iş tam anlamıyla yerini bulmuş olacak. Bu konuda çok heyecanlıyım, çünkü; Türkiye deki ve dünyadaki bir çok düğün fotoğrafçısını inceledim, araştırdım ve bu tarzda çalışan sadece bir kaç kişi bulabildim. Yorucu ve emek isteyen bir yapısı var, aynı zamanda fotoğraf konusunda çekim ile birlikte masaüstü bilgisinin olması şart. Ben beğeneceğinizden eminim. 


REKLAM FOTOĞRAFÇILIĞI

Yukarıda da dediğim gibi birincil iş olarak gördüğüm iş her zaman düğün fotoğrafçılığı olacak. Yalnız reklamcılıktan gelen heyecanı da kaybetmek istemiyorum. Bu konuda model çekimleri, ürün çekimleri, yemek fotoğrafçılığı gibi konularda da İlter Türkmen Art Studio hizmet verecek. Bu konuda direk müşteri çalışmaları değil ajanslar ile yürütülen bir çalışma sistemi geliştirdim. 


CREATIVE PHOTO RETOUCHING

Günümüzde bu konuda reklamcılığa giren bir meslek haline dönüştü.  Creative Photo Retouching çalışmalarında ajanslara hem fotoğraf çekim hizmeti aynı zamanda da kurgu hizmeti vereceğim. Bu konudaki çalışmaları portfolyomdan takip edebilirsiniz.